Ofset Baskı

Ofset Baskı Fiyatları

Ofset Baskı

Kartvizit, katalog, broşür, antetli kağıt, cepli dosya, zarf işleri, dönkart, Amerikan servis, föy, el ilanı, kullanma kılavuzu,klasör, masa sümeni...

 

Düşük maliyeti ve yüksek baskı hızı nedeniyle nispeten yeni bir baskı sistemi olmasına rağmen bugün dünyada en çok kullanılan baskı sistemi ofset baskıdır. Baskı sistemi, "su ile yağ bazlı mürekkep karıştırılmaması" ilkesine dayanmaktadır. Kullanılan baskı kalıbında basılacak parçalar ile basılmayacak parçalar aynı yüksekliğe sahip olduğu için "düz baskı sistemi" veya "endirekt baskı sistemi" olarak da adlandırılır. Bu baskı sisteminde, farklı metallerden yapılan bir kalıbın yüzeyi, ışığa karşı oldukça hassas olan emaye adı verilen bir madde ile kaplanır. Mürekkebi tutabilen ve suyu itebilen bu maddeye emaye denir. Bu nedenle ofset baskı sistemlerinde çok önemlidir.

 

Ofset baskı, basılacak her renk için ayrı bir baskı birimine sahip olduğu için renkleri tek seferde basabilir. Diğer tüm renkleri elde etmek için mavi, kırmızı, sarı ve siyah kullanılır. Kullanılacak baskı kağıdı bu renk birimlerinden geçer.

 

Baskı işleminde kullanılan transfer fonksiyonlu merdane baskı terminolojisinde battaniye olarak adlandırılır. Esnek yapısı sayesinde şilte, kağıda basıldığında gerdirme hareketi yapar, böylece hem kağıt hem de baskı plakası ile temas halindedir. Öte yandan kalıp hem su ile hem de merdane ile temas halindedir ve baskı yapılacak yerde mürekkep, baskı yapılmayan yerlerde su kullanılır. Az önce bahsettiğimiz emaye alana mürekkep aldıktan sonra mürekkepli alan battaniyeye aktarılacaktır. Baskı yapılacak alandaki mürekkep kalıp üzerinde düz görünür ancak ters yönde battaniyeden geçer. Daha sonra battaniye üzerindeki bu ters görüntü baskı tamburu ile battaniye yuvası arasından geçen kağıt üzerine düz olarak basılır ve baskı işlemi bu şekilde sonlandırılır.

* Lütfen size ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.
İsim Soyisim:
E-posta Adresiniz:
Şirketinizin Adı:
Web Site Adresiniz:
Şehir:
Notunuz: